3702 Sınıfı Mart Ayı Bülteni

Sınıfımızda bu ay yapılan eğitsel çalışmaları bu sayfada bulabilirsiniz.

This Post Has 8 Comments

 1. Sema

  Sema 29 MAR 2021
  Tarih Öğretmeni SEMA SAĞLAM
  Atatürkçülük ve Türk İnkılabı
  Çağdaşlaşan Türkiye’nin temeli olan Atatürk ilkeleri öğrenildi.
  Siyasi alanda meydana gelen gelişmeleri kavrar.
  Hukuk alanında meydana gelen gelişmelerin Türk toplumunda meydana getirdiği değişimler öğrenildi.
  Eğitim ve kültür alanında yapılan inkılapları ve gelişmeler öğrenildi.
  Toplumsal alanda yapılan inkılapları ve meydana gelen gelişmeler öğrenildi.
  Ekonomi alanında meydana gelen gelişmeler öğrenildi.
  Atatürk Dönemi’nde sağlık alanında yapılan çalışmalar öğrenildi.

 2. Naz Aksay

  İngilizce – Soru Çözümü Dersi
  Mart ayında öğrencilerle bol bol soru çözdük. Sınavda karşılarına çıkacak olan tüm soru tiplerinin üzerinde durduk. Paragraf, Cümle Tamamlama, Anlamca Yakın, Diyalog, Verilen Durum, Anlamı Bozan, Paragraf Tamamlama, Çeviri ve Cloze Test soru tiplerinin çalışmasını yaptık. Kelime çalışmasını da ihmal etmeyip sorulardaki önemli kelimelerin üzerinde durduk. 3. setimizdeki tüm testleri bitirmek üzereyiz.

 3. MATEMATİK

  Mart Ayı içinde 6 numaralı Problemler 1 fasikülünü bitirip 7 numaralı Problemler 2 fasikülümüze geçiş yaptık. Her iki konunun TYT için önemi aktarılarak, sınavda çıkan soru sayıları ve son 20 yılın çıkmış sınav soruları ile anlatımlarımızı tamamladık. Soru çözüm etütleri ve konu anlatım tekrarları ile video destekli anlatımlarla konularımızın pekiştirilmesini sağladık.

  İşlenen Konular
  Sayı Problemleri
  Kesir Problemleri
  Yaş Problemleri
  Yüzde Problemleri
  Kar-Zarar Problemleri
  Karışım Problemleri
  İşçi Problemleri
  Hareket Problemleri
  Grafik Problemleri
  Sayısal Yetenek Problemleri

 4. Emre Duman

  İngilizce-Kelime Dersi
  Vocabulary studies 2 kitabının tamamı bitirildi. Kelimelerin anlamları ve kullanımları verildi. Alıştırmalar ödev olarak verilip, sonrasında cevapları açıklandı. Su anda Vocabulary Studies 3 kitabının 2. bölümündeyiz.

 5. Veysel Oğulcan Tünay

  Türk Dili ve Edebiyatı

  3702 sınıfımızla Mart ayı içerisinde 10. Fasikülümüzün “Fiilde Çatı” kısmındayız. Konuyla alakalı pekiştirme soruları, konu tamamlama testleri ve uygulama soruları çözerek bilgi temellerimizi sağlamlaştırıyoruz. Özellikle sınavda çok sorunun sorulduğu bu alanda biraz daha temkinli ve ağır ilerliyoruz.

 6. Soner Boyacıoğlu

  Noun Cl. konu anlatımı yapıldı. 36-37-38-39-40 Noun Cl. testleri yapıldı. Conditionals konu anlatımı yapıldı. Konu pekiştirme testlerine başlanacak.

 7. Sedat TAKICI

  Sanat felsefesinde sanata farkli yaklaşımlar ve M.Ö 6 . yüzyıl ile M.S 2 .yüzyıl arasindaki felsefenin genel özellikleri ,temel problemleri ve düşünürlerinin doğaya bakış açıları aktarıldı.

 8. Bülent Aydın

  İklim konusunu ( Türkiye iklimi, bitki örtüsü) tamamlanarak konuya ilişkin çoktan seçmeli soru çözüm örnekleri çözüldü. İç ve sış kuvvetler konusuna giriş yapıldı. Konuya ilişkin üniversite sınavında geçmiş yıllarda çıkak sorular çözüldü ve açıklandı.

Bir cevap yazın