3601 Sınıfı Mart Ayı Bülteni

Sınıfımızda bu ay yapılan eğitsel çalışmaları bu sayfada bulabilirsiniz.

This Post Has 7 Comments

 1. Sema

  Türk İslam Tarihi ünitesi işlendi.Üniteyle ilgili çıkmış sorular çözüldü.

 2. Naz Aksay

  İngilizce – Dilbilgisi Dersi
  Mart ayında İngilizcedeki en uzun konularımızdan biri olan Bağlaçlar (Conjunctions) konusunun anlatımını bitirdik. Ardından sınıf içinde ve ödevlendirme yaparak konunun yaprak testlerini çözdük, önemli detayların ve soru tekniğinin üzerinden geçtik. Önümüzdeki hafta yeni konumuza başlayacağız.

 3. MATEMATİK

  Mart Ayı içinde 4 numaralı Üslü ve Köklü İfadeler Fasikülümüzü bitirdik. Her iki konunun TYT için önemi aktarılarak, sınavda çıkan soru sayıları ve son 20 yılın çıkmış sınav soruları ile anlatımlarımızı tamamladık. Soru çözüm etütleri ve konu anlatım tekrarları ile video destekli anlatımlarla konularımızın pekiştirilmesini sağladık.

  İşlenen Konular
  Üslü İfade Kavramı
  Üslü Sayılarda Dört İşlem
  Üslü Denklemler
  Üslü Eşitsizlikler
  Köklü İfade ve Kökten Kurtarma
  Köklü Sayılarda Dört İşlem
  Köklü İfadelerle İlgili Özellikler
  Paydayı Rasyonel Yapma

 4. Emre Duman

  İngilizce-Kelime Dersi
  Vocabulary Initial 1 kitabının tamamı bitirildi. Kelimelerin anlamları ve kullanımları verildi. Alıştırmalar ödev olarak verilip, sonrasında cevapları açıklandı. Su anda Vocabulary Initial 2 kitabının 2. bölümündeyiz.

 5. Veysel Oğulcan Tünay

  Türk Dili ve Edebiyatı

  3601 sınıfımızla Mart ayı içerisinde 8. fasikülümüzü bitirerek 9. fasikülümüze giriş yaptık. Konularla alakalı pekiştirme soruları, konu tamamlama testleri ve uygulama soruları çözerek bilgi temellerimizi sağlamlaştırıyoruz.

 6. Soner Boyacıoğlu

  Do& Check kitabı bitti. (12 test). Skills test 5 bitti ve 6. devam ediyor.

 7. Bülent Aydın

  İklim bilgisi konusu işlenmekte. Çoktan seçmeli soru çözüm örnekleri üzerinden çalışmalarımız bu hafta itibariyle konu özelinde tamamlanacak.

Bir cevap yazın